27
Çrş, Eki
22 Yeni Haber

Kayıp 2 Dağcıdan Acı Haber

Kayıp 2 Dağcıdan Acı Haber

Gündem

Geçen hafta Bursa ili sınırlarında yer alan Uludağ'a tırmanış gerçekleştiren 2 dağcı kaybolmuş ve jandarma arama kurtarma ekipleri ve AFAD ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda 17 gün sonra 2 dağcının cansız bedenine ulaşılmıştı.

Yaşananlar

Mert Alpaslan ve Efe Sarp adında iki dağcı İstanbul ilinden gelerek Bursa Uludağ'a tırmanma gerçekleştireceklerini jandarma ekiplerine bildirerek dağa tırmanmaya 1 Aralık günü başlamışlardı. Yoğun sis nedeniyle iki dağcının yollarını kaybettiği sanılarak ve onlardan alınamayan haber sonucu arama ve kurtarma faaliyetleri 2 Aralık günü başlatılmıştı.

Yapılan araştırmalar sonucu iki dağcının cansız bedenleri birbirinden 1 kilometre uzaklıkta bulunmuş ve öncelikle Efe Sarp'ın cansız bedenine ulaşılmıştı.

Ölüm Nedeni İçin Adli Tıp

İlk olarak Jandarmanın yaptığı olay yeri ve kriminal inceleme sonrası cansız bedenler önce Bursa Jandarma karakoluna oradan da ölüm nedenleri ve ailelerin teşhisi için Bursa Adli Tıp Kurumuna götürülmüştü.

Ailelerin teşhis ettiği iki cansız bedenin Mert Alpaslan ve Efe Sarp'a ait olduğu kesinleşmiş ve adli tıbbın ilk bulgularına göre ölüm nedenlerinin hipotermi olasılığı tahmin edilmektedir.

Olay yeri araştırmalarında ilk cansız beden Efe Sarp'a ulaşılmadan önce Uludağ'ın kuzeybatı yamaçlarında mont, bere, anahtar ve batonlara rastlamıştı.

Jandarma ve AFAD ekiplerinin yaptığı yoğun aramalar sonucunda 17 gün sonra iki cansız beden bulunarak defnedilmek üzere yetkililerce ailelerine teslim edilmiştir.

İlginizi Çekebilir