28
Cu, Oca
22 Yeni Haber

Kargo Şirketinde Çalışanlarda Virüs Tespit Edildi

Kargo Şirketinde Çalışanlarda Virüs Tespit Edildi

Gündem

Covid-19 salgını tüm dünyada hızla devam ederken ülkemizde de virüslü vaka sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Kargo şirketleri bu süreçte en çok çalışan ve sosyal mesafe kuralına uysa bile nakledilen eşyalarda bulunma ihtimali olan virüslerden bi haber malesef kendilerini koruyamamaktadır.

Ülke Çapnda Hizmet Veren Kargo

Ülke çapında hizmetleri ile bilinen kargo şirketinin Kayseri şubesinde çalışan 10 elemanında covid-19 virüsü tespit edildi. Virüs tespiti sonrası kargo şirketinin 50 çalışanı da karantinaya alındı. Toplamda 60 kişinin çalıştığı kargo şirketinin Kayseri şubesinde virüs tespit edilmesi sonucu 14 günlük karantina sürecine tüm çalışanlar dahil edilerek karantina süreçleri başlatıldı.

Kontrol amaçlı karantinaya alınan diğer çalışanların izolasyon süresi doktorlarca 14 gün takip edilecek ve süreç sonrası testleri negatif çıkanların hizmete devam edeceği belirtildi.

Kargo şirketinin yaptığı açıklamada üzgün oldukları ve çalışanlarının bir an önce sağlıklarına kavuşmalarının temenni edildiği belirtilirken, vatandaşların hizmet alanında mağdur edilmeyeceklerine ve Kayseri kargo şirketinin dezenfeksiyonuna azami özenin gösterileceğine vurgu yapıldı.

İlginizi Çekebilir