27
Çrş, Eki
23 Yeni Haber

Karantina Kararlarına Artvin İlçeleri de Eklendi!

Karantina Kararlarına Artvin İlçeleri de Eklendi!

Gündem

Artvin Valiliği tarafından yapılan duyuruda Borçka ilçe merkezi ve Aralık köyünde 15 günlük karantina tedbirinin uygulamaya alındığı belirtildi. Koronavirüs Salgın Kontrol Tedbirleri

Yeni tip koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler tüm yurtta büyük bir kararlılıkla uygulanıyor. Artvin Borçka ilçe merkezi ve Aralık köyünde başlayan tedbir kararı 15 gün boyunca uygulanacak. Genel karantina tedbirlerine ek olarak kamu, özel ve umuma açık yerlerde en fazla 2 kişi bulunması kararlaştırıldı.

Her türlü kalabalık ortamda sosyal mesafenin korunmasına dikkat edilecek. Aksi durumda kolluk kuvvetleri tarafından yaptırım ve cezai işlem devreye alınacak. İlçe merkezinden geçen şehirlerarası karayolu ise karantina kapsamı dışında bırakıldı.

Köyler Arasında Geçiş Yapılmayacak

Yine karantina tedbirleri kapsamında köyler arasındaki geçişler de kapanıyor. Cenaze ve komşuluk dahil her türlü ilişkinin askıya alındığı karantina bölgelerinde, ikinci bir karara kadar alınan tedbirler sıkı bir şekilde uygulanacak.

Özel sektör çalışanlarının ilçe dışına çıkabilmesi için kaymakamlıktan izin alması gerekiyor. Halk sağlığının korunması amacıyla sosyal mesafenin ayarlanması ve temasın önlenmesi konusunda halk bilinçlendiriliyor.

İlginizi Çekebilir