28
Prş, Eki
27 Yeni Haber

Karadeniz'den Güzel Haberler Gelmeye Devam Ediyor!

Karadeniz'den Güzel Haberler Gelmeye Devam Ediyor!

Gündem

Bu sene balık fiyatları ucuzlayacak mı?

Son yıllarda açıklanan balık rakamları fiyatlara da etki etmişti. Son 3 yıldır balık fiyatlarında ki fahiş fiyatlar bu sene biraz da olsa bizi rahatlatacakmış gibi gözüküyor. Karadeniz kıyısı ülkelerle yapılan ortak avlanma antlaşması meyvelerini vermeye başladı.

Bu sezon balıkta ki arz rakamları talebin altında kalınca fiyatlarda düşüş yaşanmaya başlandı. Enflasyonun tekli haneli rakamlarda açıklanması insanları biraz da olsa memnun etti. Karadeniz'den gelen bu haberle beraber insanlar kışı biraz daha rahat geçirecekmiş gibi görünüyor.

Büyük balıklardaki rakamların artışı göz dolduruyor. Ülkemizde daha çok istavrit ve hamsi benzeri küçük balıkların tüketimi büyük balıklara göre daha fazla ama bu sene bu rakamlarda biraz değişiklikler bekleniyor . Büyük balık tüketimimizde ki oran yüzde 23 den yüzde 40 civarına çıkabilir.

Son fiyatlar da bunun habercisi fiyatların böyle devam etmesi halinde rakamın daha da yükselmesi bekleniyor. Et balık kurumunun da yıllardır yaptığı çalışmaların bu derece meyvelerini vermesi biraz da olsa insanların biraz rahatlamasını sağladı. Ayrıca enflasyon ve dolar fiyatının artmasına rağmen et ve balıktaki rakamların bu denli uygun kalması gayet memnun edici gözüküyor.

İlginizi Çekebilir