28
Cu, Oca
21 Yeni Haber

Karabük'te Koronavirüse Karşı Streç Önlemi

Karabük'te Koronavirüse Karşı Streç Önlemi

Gündem

Koronavirüs tedbirleri bütün kurumlarda sürerken, ilginç bir yöntem PTT Karabük Baş Müdürlüğünden geldi. Müdürlük, çalışanlar ve müşteriler arasına stres film çekerek koronavirüse karşı önlem aldı.

Güvenlik Kabinine Streç Film

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ülkemizde de 3 kişinin ölümüne sebep oldu. Hastalığın yayınlamasını engellemek için alınan önlemler sürerken, Karabükte, işlem yapmaya gelenlere antiseptikler sıkılarak, vezneler streç film ile yalıtıldığı görüldü. Önemler çerçevesinde güvenlik kabinin de streç film ile kaplandığı göze çarptı.

Koronavürüse Karşı Her Türlü Tedbiri Alıyoruz

Konuyla ilgili konuşan Karabük PTT Baş Müdürü Şükrü Elmas, bu yöntemi ilk kez kendinlerinin geliştirdiğini duyurudu. Koronavirüse karşı pratik önlemler geliştirdiklerini söyledi. Elmas açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Çalışanlarımızın ve vatandaşlarımızın virüsten etkilenmemesi için böyle bir önlem aldık. Bu sayede hastalığın yayılmaması için çalışanlar ve vatandaşlar arasındaki gerekli mesafeyi korumuş oluyoruz. Virüsle mücadele kapsamında açıklanan tedbir kuralları uygulanmaktadır. Ayrıca belediyemizin desteği ile diğer hijyen tedbirlerimizi alarak koronavürüse karşı gerekli temizlik kurallarını uyguluyoruz.” dedi.

İlginizi Çekebilir