24
Cts, Tem
22 Yeni Haber

Kara Tahta'da Teknoloji Dersi Veren Öğretmene Destek

Kara Tahta'da Teknoloji Dersi Veren Öğretmene Destek

Gündem

Batı Afrika Gana'da bir köy okulunda öğretmenin paylaştığı fotoğraf Sosyal Medya'da büyük ilgi gördü.

Kara Tahta'da Teknoloji Dersi Veren Öğretmene Destek

Resimde bir öğretmenin kara tahtaya çizdiği Word penceresi çizen öğretmen, çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabında paylaştı. Paylaşımın ardından gönderi hızla yayılarak Microsoft firmasına kadar ulaştı. Microsoft bu paylaşıma duyarsız kalmayarak durumu olmayan okula yardım için bilgisayar ve projeksiyon yardımında bulundu.

İmkansızlık ortamında Bilgi ve Teknoloji dersi vermeye çalışan öğretmen Qwuro Kwadwo'nun bu emeği birçok insan tarafından taktir edildi. Ne kadar imkansız olsa da dersin boş geçmemesi ve öğrencilerin bilgisayar kullanımı ve programların kullanımı konusunda ufak da olsa bilgi sahibi olmalarını sağlamaya çalışan öğretmen okulda bilgisayar olmadığını ve öğrencilerinin anlamalarını sağlamak için bu tarz çizimler yaptığını söyledi.

Yaptığı paylaşımda Word'ün tüm ayrıntıları ile büyük bir emek harcayarak eksiksiz çizerek öğrencilerine anlatmaya çalıştığı görülüyor.

Gana'da Bilgisayar Olmayan Çok Okul Var

Yaşadığı yerde bir çok okulda bilgisayar ve projeksiyon olmadığını ve "Hükümet yardımcı oluyor ve onlara inanıyorum. Teknoloji derslerini öğretmenler ve öğrenciler için daha iyi hale getirmeye çalışıyorlar." dedi.

Bilgisayar Bağışı Yapıldı

Sosyal medya'da hızla yayınlan gönderiyi gören insanlar ve şirket sahipleri tarafından iletişime geçilerek laptop ve bilgisayar bağışında bulundular. Fotoğrafı gören bazı kişiler 2018 yılında halen bilgisayarı olmayan okulların olduğunu anlamadıklarını söylediler.

Microsoft Harekete Geçti

Yine sosyal medya'dan fotoğrafı gören Microsoft yetkilileri öğretmen için harakete geçti. Öğretmen için bilgisayar yardımında bulunacaklarını açıkladı. 

İlginizi Çekebilir