06
Pzt, Ara
27 Yeni Haber

Kanada Başbakanı Kendini Karantinaya Aldı

Kanada Başbakanı Kendini Karantinaya Aldı

Gündem

Dünya geneline yayılan ve çok sayıda insanın ölmesine sebep olan koronavirüse karşın Kanada başbakanı ve eşi kendini karantinaya aldı. Çiftin kendini karantina altına alması virüs için şüphelerin olması sebebiyle oldu. Karantina açıklaması ise başbakanlık adına yapıldı.

Başbakanın Eşinde Virüs Çıktı

Başbakan ve eşinin kendini karantina altına aldığının açıklanmasından sonra başbakanın sözcülerinden yeni bir açıklama yapıldı. Sözcü yaptığı açıklamada başbakanın eşi olan Sophie Gregoire Trudeau'da ölümcül virüsün ortaya çıktığını belirtti. Başbakanın eşinin durumunun iyi olduğu ifade edilirken başbakanında virüse karşılık 14 gün karantina altında kalacağını belirtti.

Ayrıca başbakan Justin Trudeau'da hastalığa dair bir belirtinin olmadığını da açıkladı. Bu sebeple de başbakana test yapılmayacağını belirtti. Başbakanla iletişim kuranların endişe etmemeleri gerektiği vurgulandı.

Donald Trump'la Görüşme Yapıldı

Koronavirüs nedeniyle karantinada bulunan Justin Trudeau Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump'la telefon görüşmesi yaptı. Yapılan telefon görüşmesi sonrası yapılan açıklamada liderlerin salgın hakkında alınacak önlemler ve gelişmeler hakkında konuştukları ifade edildi.

İlginizi Çekebilir