28
Prş, Eki
27 Yeni Haber

Kalplerde Deprem Yaratan Sözler

Kalplerde Deprem Yaratan Sözler

Gündem

Elazığ depremi bir anda tüm ülkemizin gündemi olarak herkesi derinden sarstı. Yaşanan depremde 12 saat enkaz altında kalarak sağ olarak kurtarılan Meriç Dişli tarafından söylenen sözler ise kalplerde deprem yarattı. Meriç Dişli Elazığ depreminde kendisinin de bulunduğu enkazda eşini, oğlunu, gelinini, işyerini, arabasını, evini ve henüz doğmamış olan çocuğunu da kaybetti.

Meriç Dişli enkazdan 12 saat sonra sağ olarak kurtarıldı. Ancak Dişli depremde bütün her şeyini de kaybetmiş oldu. Meriç Dişli “Allah kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemezmiş, demek ki bu da benim imtihanımmış. Değilse Allah bana bu yükü yüklemezdi. Siz de çocuklarınızın ve aldığınız nefesin kıymetini bilin.” diyerek hastane odasında bulunan herkesin kalbinde deprem yaratan sözleri kurdu.

Aldığınız Nefesin Kıymetini Bilin

Meriç Dişli yürekleri parçalayan sözlerine “Aldığınız nefesin kıymetini bilin. Bir nefes bile çok kıymetli. Ben 12 saat enkazın altında kaldım. Eşimi kaybettim. Çoluk çocuğumu kaybettim. Gelinimi kaybettim, işyerimi gitti, evim ve arabam gitti, doğmamış çocuğum gitti. Bu yüzden aldığınız her nefesin kıymetini bilin.” diyerek devam etti.

Meriç Dişle sözlerine “Allah kimseye kaldıramayacağı bir yükü yüklemezmiş demek ki benim bu yükü kaldıracağımı bilerek beni bununla imtihan etti.” diyerek yanında bulunan herkese duygulu anlar yaşattı. Meriç Dişli’nin sağlık durumu şuan iyi. Fakat Meriç Dişli’nin sözleri herkesin kalbinde büyük bir iz bıraktı.

İlginizi Çekebilir