17
Pz, Eki
28 Yeni Haber

İstanbul'da Okulda Yangın Çıktı

İstanbul'da Okulda Yangın Çıktı

Gündem

Son dakika haberlerimize İstanbul'da yaşanan bir son dakika yangın gelişmesi ile devam ediyoruz. Türkiye'nin iki boğazından birine ev sahipliği yapan İstanbul'un Avrupa Yakasında, bu sabah saatlerinde bir yangın çıktı. Avrupa Yakası'nın hem önemli yerleşim yerlerinden hem de birçok özel okulun bulunduğu semtlerinden biri olan Başakşehir'de çıkan yangın, gözlerin buraya çevrilmesine neden oldu. Özel bir okulun zemin katında yer alan iş yerinde, henüz belirlenemeyen nedenlerle çıkan yangın, çevrede de büyük paniğe sebep oldu.

Öğrenciler Tahliye Edildi

Başakşehir'de bu sabah korkutucu bir olay yaşandı. Özel bir okulun zemin katında bulunan bir iş yerinde yangın çıktı. Hızla yükselen alevler ve yayılan dumanlar nedeni ile olay yeri hemen hareketlendi. Bu yangının, okulun alt katında yer alan ve özel bir işletmeye ait olduğu öğrenilen dükkânda çıktığı belirlendi. Çıkan yangın nedeni ile okulda büyük panik yaşandı. Çevreden yangını haber alan veliler, olay yerine hızla geldi ve çocuklarını aramaya başladılar. Okul yönetimi, yaşanan panik sonrası hızlı bir şekilde okulu tahliye etti.

İtfaiye Ekipleri Hızla Müdahale Etti

Yangın sonrası okul ve çevresinde oluşan panik durumu, kısa sürede olay yerine intikal eden İtfaiye ekipleri ile yerini tedirginliğe bıraktı. İtfaiye ekipleri yangına hızla müdahale etti ve yangını söndürdü. İş yerinde maddi kayba yol açan yangının çıkış nedeni ise henüz belli değil.

İlginizi Çekebilir