27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

İstanbul - Singapur Uçağında Koronavirüs Çıktı

İstanbul - Singapur Uçağında Koronavirüs Çıktı

Gündem

Dün akşam Singapur Sağlık Bakanlığından yapılan bir açıklama İstanbul Singapur uçağındaki yolcuları tedirgin etti. İstanbul'dan Singapur'a sefer yapan uçakta koronavirüsün çıkması yolcuların karantina altına alınmasına sebep oldu.

THY Uçağında Koronavirüs Tespit Edildi

İstanbul'dan Singapur'a yolcu taşıyan THY uçağında bir yolcuda koronavirüs çıkması, Singapur Sağlık Bakanlığını harekete geçirdi. Singapur Dışişleri Bakanlığı durumu İstanbul Büyükelçiliğine bildirdi. Ayrıca uçaktaki tüm yolcuların karantina altına alındığını iletti.

Singapur'da Koronavirüsten Ölen Yok

THY'nın uçağı 3 Mart tarihinde İstanbul'dan Singapur'a uçuş yaptı. Bu uçakta yolculuk yapan bir gençte koronavirüs çıktı. Bu tespitin üzerine uçaktaki yolcuların tamamı karantina altına alındı.

Ayrıca Türk uçağının geri dönüş seferi iptal edildi. Singapur'da şimdiye kadar 110 kişinin koronavirüsüne yakalandığı tespit edilirken bu şüpheye bağlı ölüm olmadı. Koronavirüs ölümcül virüsü, Aralık ayında Çin'in Vuhan kentinden yayılmaya başlamıştı. Şu ana kadar 50'den fazla ülkede görülen Koronavirüs 3 bin 252 kişinin ölümüne sebep olurken, 95 bin civarında kişi üzerinde etkili oldu.

İlginizi Çekebilir