28
Prş, Eki
25 Yeni Haber

İran'dan Gelen Yolcularda Koronavirüs Tespit Edilmedi

İran'dan Gelen Yolcularda Koronavirüs Tespit Edilmedi

Gündem

Önceki gün gündem olan ve Türkiye'ye özel uçak ile İran'dan gelen yolcularda, şu ana dek Koronavirüs (Kovid-19) virüsüne rastlanmadı. Yolculardan alınan numuneler şuan için negatif değerler verirken, önümüzdeki 15 gün boyunca karantinada tutulacak olan bu bireyler için kuluçka süresinin dolmasının ardından tekrar tarama yapılacak. Konu ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan açıklama geldi.

Pozitif Sonuca Rastlanmadı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önceki gün ekranları başında merakla bekleyen ve Koronavirüs ile ilgili korku yaşayan halka açıklamalarda bulundu. İran'dan özel uçuş ile gelen yolculara ilişkin bilgi paylaşan Bakan Koca, alınan ilk numunelerde korkulacak bir durum olmadığını, çıkan sonuçlara göre pozitif test sonucuna rastlanmadığını bildirdi.

İran'dan Gelen Şüpheli Uçakta Ne Oldu?

2019'un Aralık ayında Çin'in Hubei eyaletinin, Wuhan kentinde ortaya çıkan virüs, geçtiğimiz günlerde İran'da da görülmüş ve 50 kişinin hayatını kaybettiği iddia edilmişti. THY İran'ın pek çok kentine uçuşlarını iptal ederken, Tahran'ı riskli görmemişti. Bu süreçte günde 2 uçuşa düşmesine rağmen devam eden uçuşlarda, önceki akşam Koronavirüs şüphesi ile acil iniş yapıldı. İnişin ardından mürettebat dahil 140 kişi karantinaya alındı.

İlginizi Çekebilir