27
Çrş, Eki
22 Yeni Haber

İran'da Ukrayna Havayollarına Ait Yolcu Uçağı Düştü

İran'da Ukrayna Havayollarına Ait Yolcu Uçağı Düştü

Gündem

İran'da Ukrayna Havayollarına Ait Yolcu Uçağı Düştü. İran'da, Ukrayna Havayolları'na ait olan Boeing 737 tipi yolcu uçağı, kalkışından kısa bir süre sonra teknik nedenlerden dolayı düştü. Tahran'da düşen Boeing 737 tipi yolcu uçağında bulunan 176 kişi hayatını kaybetti.

Ukrayna Havayollarna Ait Boeing 737 Tipi Yolcu Uçağı Düştü

İran devlet televizyonunun haberine göre, Tahran İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı'ndan, Ukrayna'nın başkenti Kiev'e gitmek üzere kalkan Boeing 737 tipi yolcu uçağı, teknik arıza sebebiyle kısa zaman sonra düştü. Ukrayna Havayolları'na ait olan Boeing 737 tipi yolcu uçağı, İran'ın başkenti Tahran'da düştü. Uçakta bulunan yolcu ve mürettebat 176 kişi hayatını kaybetti.

Uçaktakilerin Tamamı Hayatını Kaybetti

İran devlet televizyonuna açıklama yapan, İran Acil Yardım Kurumu Başkanı, PS-752 sefer sayılı uçakta bulunanların tamamının hayatını kaybettiğini açıkladı. Kulivend ayrıca mürettebatın ve yolcuların cesetlerini olay yerinden topladıklarını ve adli tıp kurumuna göndereceklerini belirtti.

Tahran İmam Humeyni Havalimanı Sözcüsü ise 170 kişi olarak açıklanan yolcu sayısının 167 kişi olduğunu belirtti. Tahran İmam Humeyni Havalimanı Sözcüsü ayrıca 10 olarak açıklanan mürettebat sayısını da 9 olarak güncelledi.

Acil yardım kurumu sözcüsü, Tahran İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı'ndan Ukrayna'nın başkenti Kiev'e gitmek üzere kalkan Boeing 737 tipi yolcu uçağının kısa zaman sonra ve yerel saat ile 06.18'de teknik arıza sebebiyle düştüğünü bildirmişti.

İlginizi Çekebilir