27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar, Koronavirüse Yakalandı

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar, Koronavirüse Yakalandı

Gündem

İran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, Dış Politikalar Başkanı Mücteba Zünnur ve Sağlık Bakanı Yardımcısı İreç Harirçi'nin ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar'ın da yeni tip koronavirüse yakalandığı açıklandı.

Çin'in Vuhan kentinde başlayan ve kısa sürede onlarca ülkeye yayılan koronavirüs, İran'da da çok sayıda can almaya devam ediyor. İran resmi basınından yapılan son açıklamaya göre, Cumhurbaşkanlığı Kadın ve Aileden Sorumlu Yardımcısı Masume İbtikar dün Kovid-19 testi yaptırdığı ve sonucun pozitif çıktığı belirtiliyor.

Ölü Sayısı 26'ya Yükseldi

İran genelinde koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısının 26'ya yükseldiği belirtiliyor. Kanında Kovid-19 bulunan vaka sayısının ise 245 olduğu ifade ediliyor. Kum Tıp Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ali Ebraze, koronavirüse yakalanan ve tedavisi tamamlanan 49 kişinin de taburcu edildiğini aktardı. Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'de yaptığı açıklamada, İran'daki koronavirüs vakalarının korkulacak boyutlarda olmadığını ve karantina uygulamasına gidilmeyeceğini belirtti.

İran'dan ki koronavirüs haberlerinin ardından Türkiye, sınırı kapatmıştı. Uçaklar İran'a uçuşları durdururken, İran'dan gelen Türkler ise muayene edilmeden ülkeye alınmıyor. Aynı zamanda İran'dan gelenler 14 gün boyunca karantina altına alınıyor.

İlginizi Çekebilir