28
Prş, Eki
25 Yeni Haber

İmamoğlu İstanbul Meclisinde Güç Kaybediyor

İmamoğlu İstanbul Meclisinde Güç Kaybediyor

Gündem

Ekrem İmamoğlu, yeteri kadar spekülasyon olduğu ve bundan da artık çıktığı için meclise çıkmama gibi bir karar aldığı söyleniyor. Mecliste zaten yeterince otorite anlamında yeri olmayan CHP, böylece belediye meclisinde de iyice otorite kaybediyor.

Bilindiği üzere meclisin önemli bir bölümü, Cumhur İttifakı modülünü destekliyor. Bu sebeple artık mecliste mental anlamda yeri olmadığını fark eden İmamoğlu, yaklaşık 9 ay zamandan sonra belediye meclisine de çıkmadı ve artık çıkmayı düşünmüyor.

Böyle Olacağı Belliydi

9 aylık süre boyunca, pes etmesi zaten bekleniyor ve kamuoyunda uzmanlar yorumlar yapıyorlardı. Belediye meclisinde İmamoğlu, yeteri kadar ciddi alınmıyor ve dinlenilmiyor.

Neden olarak, söylediği sözler ile yaptıkları birbiriyle eşleşmiyor. Bunu kendi partisi olan, CHP yönetimi biliyor ve ama bir şey söyleyemiyorlar. Bu yüzden Ekrem İmamoğlu'nun belediye kürsüsüne çıkmamasına, onlar da tepki gösteriyorlar.

Chp yönteminden ayrıca, İmamoğlu karşıtları gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Öyle ki bir daha ki seçimlerde, Ekrem İmamoğlu aleyhine görüş bildirileceği söyleniyor. Bu durumu iyiden iyiye hisseden İmamoğlu, şu günlerde yoğun stres yaşıyor.

İlginizi Çekebilir