06
Pzt, Ara
28 Yeni Haber

II. Abdülhamid’in Tahtı Satıldı

II. Abdülhamid’in Tahtı Satıldı

Gündem

Koleksiyoncu Nilgün Şensoy yurt dışına çıkartılmamak koşuluyla elinde bulunan II. Abdülhamid’in tahtını 100 Bin TL bedel karşılığında sattı. II. Abdülhamid’in tahtını Maxam Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Karakeçili 100 Bin TL karşılığında aldı. Sultan II. Abdülhamid tarafından kullanıldığı iddia edilen taht İstanbul Sanat ve Antika Fuarı’nda satışa çıkarıldı. Taht Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde öğretim görevlisi ve aynı zamanda kolleksiyoner olan Nilgün Şensoy tarafından yurt dışına çıkarılmaması koşuluyla 100 Bin TL karşılığında satıldı.

Müzayedede Satıldı

Taht yıllar önce Yıldız Sarayı’nda yaşanan yağmalama sonucunda müzayedelerde satışa çıkarıldı. Uzun süre müzayedelerde el değiştiren taht en son kolleksiyoncu Nilgün Şensoy tarafından alınmıştı.

Nilgün Şensoy’un sahip olduğu taht İstanbul Sanat ve Antika Fuarında yine müzayedeye çıktı ve tahtın yurt dışına çıkarılmamak kaydıyla satışı yapıldı. Tahtı 100 Bin TL bedel karşılığında Maxam Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Mahmut Karakeçili satın aldı. Tahtı satın almak için aranan tek koşul yurt dışına çıkartılmamasıydı.

İlginizi Çekebilir