27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

İdlib'deki "Bahar Kalkanı Harekatına" Suriye Halkından Destek!

İdlib'deki Bahar Kalkanı Harekatına Suriye Halkından Destek!

Gündem

İdlib bölgesi ile 'Fırat Kalkanı Harekatı' bölgesindeki sivil halk, rejim harekatına karşı Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başlattığı "Bahar Kalkanı Harekatı" için destek içerikli sloganlar atarak rejimi protesto ettiler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı büyük bir sevgi gösterisinde bulunan yöre halkı şehitler için de dua ettiler.

Suriyeli Siviller Destek İçin Biraraya Geldiler

İdlib ve Fırat Kalkan Bölgesi'ndeki Suriyeli siviller Türkiye için destek sloganları atarak Türkçe mesajlar ile Eset rejimi safında olan Rusya ve İran'a karşı protesto gösterilerinde bulunarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin bölgeye müdahalesini memnuniyetle karşıladıklarını ve ilk defa gökyüzündeki uçaklardan korkmadıklarını dile getirdiler.

Rejim karşıtı sloganlar atan Suriyeli siviller Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sevgi gösterilerinde bulunarak Türk ve Suriye devrim bayrakları ile bir araya gelerek birlik mesajı verdiler. Astana Antlaşması ve Soçi mutabakatı gereği İdlib'de bulunan Türk Askerleri için başsağlığı dileklerinde bulunarak Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başlattığı Bahar Kalkanı Harekâtına destek verdiklerini söylediler.

İlginizi Çekebilir