01
Çrş, Ara
28 Yeni Haber

İtalya’da Ölümler Artıyor

İtalya’da Ölümler Artıyor

Gündem

Ölümcül Corona virüsünden en çok etkilenen ülkelerinde başında gelen İtalya’da son 24 saatte virüs nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 651 artarak toplamda 5476’ya yükseldi.

İtalya’da Önlemler İşe Yaramıyor

Çin’in Wuhan kentinde ilk defa görülen ve ilk etapta Çin’de etkili olan ölümcül Corona virüsünden dünya çapında en çok etkilenen ve hala etkilenmeye başlayan ülke İtalya oldu. Şu ana kadar dünya genelinde 14 binden fazla kişinin ölümüne sebep olan bu virüsün en yıkıcı etkisi İtalya’da görülüyor.

Her gün yüzlerce ölüm haberi gelen İtalya’da yine bu virüs testleri pozitif çıkan kişi sayısı da binlerle ifade ediliyor. Başta sokağa çıkma yasağı olmak üzere çok sıkı önlemlerin alındığı ülkede bu önlemleri alma noktasında çok geç alındığı bu sebeple önlemlerin işe yaramadığı ifade ediliyor. Ayrıca İtalya’da virüsün henüz tepe noktaya ulaşmadığı ve durumun daha da kritik bir seviyeye ulaşacağı ifade ediliyor.

İspanya’da Salgın Kritik Eşiğe Ulaştı

İtalya’dan sonra Avrupa’da ölümcül Corona virüsünün en çok yayıldığı ve ölü sayısın hızla arttığı İspanya’da ölü sayısı 1720 olurken toplam virüs testi pozitif çıkan kişi sayısının ise 28 bin 500 sayısını geçtiği görülüyor. Uzmanlar önümüzde ki süreçte İspanya’nın da İtalya’nın düştüğü duruma düşebileceği yorumunu yapıyor.

İlginizi Çekebilir