19
Sal, Eki
23 Yeni Haber

İtalya’da Ölenlerin Sayısı Hızla Artıyor

İtalya’da Ölenlerin Sayısı Hızla Artıyor

Gündem

İtalya’dan üzücü haberler gelmeye devam ediyor. Gelen son dakika haberlerine göre ölü sayısı gün geçtikçe artan İtalya’da 16 Nisan Perşembe günü koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 525 daha artarak 22 bin 170’e çıktı.

Kovid -19 Görülenlerin Toplam Sayısı 170 Bine Ulaşmak Üzere

İtalya’da yaklaşık iki aydır devam eden Kovid -19 salgınına ilişkin veriler Sivil Savunma Genel Müdürü Angello Borreli tarafından düzenlenen basın toplantısında paylaşıldı. Bugüne kadar vaka görülenlerin toplam sayısı 169 bin 941, şu anda aktif vaka sayısı 106 bin 607, ölüm vaklarının ise 22bin 170’e çıktığı bilgisi verilirken iyileşenlerin sayısı 40 bin 164 olarak açıklandı. Basın toplantısında verilen güzel haber ise yoğun bakımda tedavi görenlerin sayısının gün geçtikçe azaldığı, 20 Mart’dan bu güne kadar ilk defa 3 binin altına düştüğü, düşüş eğiliminin devam ettiği oldu.

İtalya’da Virüsle Yaşama Çabaları

Ülke üretim faaliyetlerine tekrar başlamanın yollarını ararken Lombardiya Bölgesel Yönetimi’nin sosyal mesafe, zorunlu maske gibi önlemlerle 4 Mayıs’ta kademeli olarak üretimin yeniden başlaması talebinde bulundu. Bu öneriyi Veneto Bölgesi’nin de desteklediği görüldü. Bunun yanı sıra salgın nedeniyle hayatın durma noktasına geldiği ABD ve İngiltere’den de ölüm haberleri gelmeye devam ediyor.

İlginizi Çekebilir