19
Sal, Eki
23 Yeni Haber

İtalya'da Korona Virüs Tehlikesini Gösteren Siyah Poşetler

İtalya'da Korona Virüs Tehlikesini Gösteren Siyah Poşetler

Gündem

Tüm Dünya'yı etkisi altına alan korona virüsü ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Korona virüs nedeniyle ölenlerin sayısı 15 bin 362'ye ve vaka sayısı 124 bin 632'ye çıktığı ve Avrupa'da virüsün en çok etkilediği ülkelerin başında gelen İtalya olduğu biliniyor. İtalya'daki son durumda hastaların, hastane bahçelerinde ve yollarda yatırıldığı bildiriliyor. Ayrıca hayatını kaybedenlerin ise ceset torbalarının içinde hastane koridorlarında bekletildiği belirtiliyor.

İtalya'da Hastalığın Bilançosu

İtalya'dan gelen görüntüler bilançonun ağırlığını bir kez daha gözler önüne seriyor. Sağlı sisteminin çöktüğü bilinen İtalya'da hastalar sokaklara taştı. Hastaların, hastane bahçesinde sedyelerle ve sandalyelerle bekletildiği bilgisi ve görüntüleri paylaşıldı. Morglarında yetersiz olduğu İtalya'da hayatını kaybedenler hastane koridorlarına yığılıyor. Morglarda ise durum farksız değil. Kimisi torbalı, kimisi torbasız cesetler yan yana diziliyor. Bu kahreden görüntülerin insanlar için tedbir almanın öneminin gerekliliğini bir kez daha gözler önüne seriyor.

İtalya'dan Bizim Gibi Olma Türkiye Mesajları

Salgının başlarında uyarıları dikkate almayıp sokağa çıkan İtalyanlar, bizim gibi olma Türkiye mesajlarıyla Türklere uyarılarda bulunuyor.

İlginizi Çekebilir