21
Cu, Oca
32 Yeni Haber

İsveç'te Türk Hastaya Çirkin Muamele

İsveç'te Türk Hastaya Çirkin Muamele

Gündem

İsveç'te koronavirüs sebebiyle test yapılan Emrullah Gülüşken test sonucu pozitif çıktığı halde evine gönderildi. Leyla Gülüşken, babası Emrullah Gülüşken'de hastalıkla benzer etkiler görülmesi ve sonrasında test sonucunun pozitif çıkmasıyla yaşadıklarını anlattı. Kalp hastası olan ve koronavirüs testi pozitif çıkan babasının hastaneye alınmayarak eve gönderdiğini söyledi.

Hastanede Yapılacak Bir Şey Yok

İsveç'in Malmö kentinde yaşanan olayda testi pozitif çıkan ve aynı zamanda kalp hastası olan Emrullah Gülüşken hastaneye alınmadı. Bunun üzerine Emrullah Gülüşken'in kızı Leyla Gülüşken, bir video yayımlayarak yardım istedi.

Babasıyla birlikte yaşadıklarını bu videoda aktaran Gülüşken, hastaneden bir destek alamadıklarını vurguladı. Videonun ses getirdiğini ve Türkiye'den destek geldiğini de açıklayan Leyla Gülüşken çaresiz olduklarını dile getirdi. Hastanede ilaç yok, yapacak birşey yok sözünün çok incitici olduğunu açıklayan genç kız, "evde iki astım hastası çocuk var ama bir maske bile yok" dedi.

Cevap Bile Verilmiyor

Leyla Gülüşken, babasının durumu için defalarca hastaneyi aradığını ancak hiçbir cevap alamadığını açıkladı. AK Parti'nin İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya'nın durumla yakından ilgilendiğini sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilir