27
Prş, Oca
22 Yeni Haber

İstasyonlara Maske Otomatları Koyuldu

İstasyonlara Maske Otomatları Koyuldu

Gündem

İnsanların virüs salgınından korunmaları için en gerekli malzemelerin maskeler olduğunun farkında olan İzmir Büyükşehir belediyesi maske otomatlarıyla ücretsiz maske dağıtımına başladı. İzmir’de bulunan metro istasyonlarına maske otomatları koyuldu. Böylece kişilerin metrolara binmeden önce ücretsiz maske alabilmeleri sağlandı.

Maske Bulmaya Zorlananlar İçin

Metro istasyonlarına maske otomatları salgın nedeniyle maske bulma sıkıntısı çeken kişiler düşünülerek koyuldu. Böylece İzmirim kart sahibi olan İzmirlilerin kartlarını göstererek haftada bir defaya mahsus olmak üzere maske paketlerini almaları sağlandı. Maskeleri İzmirlilerin kartları sayesinde ücretsiz olarak alabildikleri açıklandı.

Belediye Başkanı Açıkladı

İzmir ilinde metro istasyonlarına ücretsiz maskelerin insanlara ulaştırılması amacıyla maske otomatlarının koyulduğunu belediye başkanı açıkladı. Konak istasyonuna koyulan otomatı kendisi de deneyen başkan diğer istasyonlara da otomatların koyularak insanların maske takmalarını kolaylaştıracaklarını açıkladı. Böylece insanlar maske bulamama ya da unutma gibi sorunlardan kurtularak kalabalık alanlarda maske takabilecek. İzmir’de hayata geçirilen bu otomat uygulamasının diğer büyük şehirlerde uygulanıp uygulanmayacağı da şimdiden merak edilmeye başlandı

İlginizi Çekebilir