01
Çrş, Ara
27 Yeni Haber

İstanbullulara Şehir Dışına Çıkmayın Uyarısı

İstanbullulara Şehir Dışına Çıkmayın Uyarısı

Gündem

İstanbul'da yaşayan insanlar için şehir dışına çıkmayın uyarısı yapıldı. Uyarıyı yapan isim ise İçişleri bakanı Süleyman Soylu oldu. Bir gazeteye konuşan Süleyman Soylu İstanbul'dan şehir dışına çıkanların virüsün yayılmasına neden olduğunu açıkladı.

Köyler Karantina Altına alındı

Süleyman Soylu İstanbullular için yaptığı şehir dışına çıkmayın açıklamasından sonra virüs hakkında bilgilerde verdi. Bu bilgiler arasında Türkiye'deki bazı köylerin karantina altına alındığı bilgisi de vardı. Bakanın açıklamasına göre Türkiye'nin 13 ilinde bulunan mahalle, semt ve köy gibi yerleşim yerlerinde karantina var. Bakan bu illerinde Kütahya, Rize, Çankırı, Van, Sivas, Gümüşhane, Yozgat, Çorum, Giresun, Çanakkale, Tunceli, Artvin ve Malatya illeri olduğunu açıkladı.

Güneydoğu İllerinde Sorun Var

İçişleri bakanı gazeteye yaptığı açıklamada İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerin koronavirüse karşı tedbir alınmasında başarılı olduğunu açıkladı. Ancak batıdaki illerin yanı sıra doğu illerinde tedbir alınmasında sorunlar olduğunu açıkladı. İnsanların tedbirler konusunda ellerinden geleni yapmaları gerektiğini de vurguladı. Bakan ayrıca Türkiye'deki virüs vakalarının sayısı hakkında da bilgiler verdi.

İlginizi Çekebilir