19
Sal, Eki
23 Yeni Haber

İstanbul Depreminden Sonra Gelen Uyarı

İstanbul Depreminden Sonra Gelen Uyarı

Gündem

Marmara açıklarında meydana gelen ve 4.7 olarak ölçülen depremle alakalı olarak bir gelişme daha yaşandı. Marmara'da yaşanan depremi yaklaşık iki saat öncesinden tahmin eden Deprem Araştırma Uzmanı Ahmet Yakut tarafından yakında yeni bir deprem daha olacağı konusunda tahminler gelmeye devam ediyor. Doğu veya Güney Doğu Anadolu topraklarında 6 veya daha üzeri bir depremin meydana gelmesini beklediğini de açıkladı.

Canlı Yayın İle Deprem Değerlendirmesi

Silivri Denizi açıklarında meydana gelen ve halkın korkarak sokaklara dökülmesine neden olan deprem sırasında Ahmet Yakut canlı yayın yaparak iki saat öncesinden bu depremi tahmin ettiğini kamuoyu ile paylaştı. Sosyal medya kanalından yaptığı açıklama ile bu tahminlerinin doğru çıktığını da söyleyen Yakut'tan deprem konusunda bazı korkutucu uyarılar geldi. Daha şiddetli olmasını beklediği yeni depremlerin habercisi oldu.

Doğu ve Güneydoğu Uyarısı

Tahminleri ile alakalı olarak artçı depremlerin ekranına yansıdığını ve depremden hemen önce 2 tanesine denk geldiğini de açıkladı. Dikkat çeken bir durum olmasından dolayı depremin devamının geleceği konusunda tahminlerinin olduğunu ve kırılmanın yaşandığını da açıklamalarına ekledi. Bundan dolayı da tahminlerin gerçek olarak yaşandığın açıkladı. Daha önceden de çok sayıda depremin tahminini yaptığını ve bu konuda da son derece iyi olduğunu bildiren araştırmacı 2020'nin deprem açısından tarihe geçecek bir yıl olduğunu ve doğuya odaklanılmasını söyledi.

İlginizi Çekebilir