19
Sal, Eki
30 Yeni Haber

İstanbul Çekmeköy'de İETT Otobüsü Faciası

İstanbul Çekmeköy'de İETT Otobüsü Faciası

Gündem

İstanbul ili Çekmeköy ilçesinde bu sabah İETT otobüsü faciası yaşandı. Çekmeköy'den yolcularını alan ve ana artere bağlanan otobüs, şoförün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine önce yalpaladı, sonra da yol kenarında bulunan boşluğa devrildi. Kazada ölen olmazken, 1 kişi ağır toplamda 12 yaralı bulunuyor.

Kaza Erken Saatlerde Meydana Geldi

İETT Otobüs kazası, sabahın erken saatlerinde ve trafiğin en yoğun olduğu saatlerde meydana geldi. Takriben 09:45 civarı ana yola bağlanan ve bu istikamette devam eden otobüs, görgü tanığı yolculara göre şoförün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine yalpalamaya başladı. Bu esnada durumu toparlayamayan İETT şoförü, aracın devrilmesine engel olamadı ve İETT otobüsü yol boyunca devam eden yol kenarı boşluğuna devrildi.

Yaralılar Çevredeki Hastanelere Kaldırıldı

Kaza sonrası bölgeye çok sayıda ambulans ve trafik polisi intikal ederken, olası yangın ihtimaline karşı itfaiye ekipleri de ihbar üzerine bölgeye geldi. Yapılan çalışmalar neticesinde, otobüs içerisinde yer alan ve kazadan kurtulan tüm yolcuların tahliye işlemleri yapıldı. Meydana gelen otobüs kazasında toplamda 12 yaralı olduğu bildirildi.

Yaralılar ambulanslar ile çevrede bulunan hastanelere sevk edilirken, kazada yaralanan ve durumunun ağır olduğu belirtilen bir yolcunun durumu henüz netlik kazanmadı. Kazanın yaşandığı saatlerde, otobüsün herhangi bir araca çarpmaması şans olarak nitelendirilirken, bu durum yaralı sayısının artmamasını ve kazada kötü bir bilanço oluşmamasını sağladı.

İlginizi Çekebilir