28
Prş, Eki
27 Yeni Haber

İsrail Meclisinde Erdoğan'a Övgü Tartışma Çıkarttı

İsrail Meclisinde Erdoğan'a Övgü Tartışma Çıkarttı

Gündem

İsrail Meclisi'nde, Filistinlileri temsil eden Milletvekili Ahmed et-Tıybi'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı övmesi tepkiyle karşılandı. Tıybi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan övgüyle söz etmesi İsrail Başbakanı Netanyahu'nun tarafından tepki almasına sebep oldu.

Erdoğan'dan İnsani Hareket

Filistinlileri temsilen İsrail meclisine katılan Milletvekili Tıybi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'deki Filistin'li öğrencilerin ülkelerine dönmesi için uçak tahsis ettiğini söyledi. Bunun üzerine iktidar partisi milletvekilleri rahatsız oldu. Tıybi basınla paylaştığı videoyla, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti. Tıybi ile Likud partisi milletvekilleri arasında yaşanan tartışma video görüntülerine yansıdı. Meclis toplantısında konuşan Tıybi, "Türk Cumhurbaşkanı bizlere insanı harekette bulundu ve özel uçakla öğrencilerimizi gönderdi" dedi. İsrail meclisinde bu sözleri kullanan Tıybi'ye, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun partisinden olan milletvekilleri tepki gösterdi.

Erdoğan Karizmatik Ve Güçlü Bir Lider

Tıybi yalnızca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı övmekle yetinmeyip, Netanyahu ile ilgili yolsuzluk dosyalarından bahsetti. Netenyahu'ya Erdoğan'ı örnek göstererek, "Lider dediğin Erdoğan gibi olmalı, karizmatik ve güçlü hakkında kötü bir iddia yok. Yolsuzluk ile anılmıyor" ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir