01
Çrş, Ara
28 Yeni Haber

İş Adamı Virüsü 5 Kişiye Bulaştırdı

İş Adamı Virüsü 5 Kişiye Bulaştırdı

Gündem

Türk Tabipler Birliği üyesi koronavirüs salgını hakkında açıklamalarda bulundu. Filiz Ünal İncekara tarafından yapılan açıklamadaki detaylar dikkat çekti.

İş Adamından Bulaşan Virüs

Filiz Ünal İncekara tarafından yapılan açıklamalarda en dikkat çekici detay bir iş adamının bulaştırdığı virüs hakkında yaptığı açıklama oldu. İncekara açıklamasında İstanbul’da bulunan ve doktorlar tarafından yapılan test sonucunda koronavirüs olduğu anlaşılan adamın bu virüsü 276 kişiye bulaştırdığını anlattı.

Ayrıca İncekara adam sebebiyle virüs kapan insanlardan 5 kişinin virüse yenik düşerek yaşamlarını yitirdiğini söyledi. Türk Tabipler Birliği üyesi önlemlerini alan kişinin en çok 1 kişiye virüs bulaştırabileceğinden ancak önlemini almayan kişinin en az 16’ya bulaştırabileceğinden de bahsetti.

Bu sayının Türkiye’de yüksek bir sayı olduğunu aynı durumu yaşayan Çin’de bir kişinin en çok 2,7 kişiye virüs bulaştırdığını da açıkladı. Durunun korkutuculuğundan bahseden İncekara insanların virüs konusunda yapılan uyarıları dikkate almaları gerektiğini dile getirdi.

Umreciler Sayesinde Artan Vakalar

İş adamı hakkında açıklamalar yapan Filiz Ünal İncekaya aynı zamanda umreciler hakkında da yorumda bulundu. Vakaların görülmeye başladığı zamanlarda devletin umrecilerin bir kısmını karantina altına alamamalarının vaka sayılarını artırdığını belirti. Özellikle bunun İstanbul’daki başarısızlığına değindi. Ankara’da alınan karantinalar sayesinde umrecilerden bulaşan virüsten Ankara’nın daha az etkilendiğinin görüldüğünü anlattı.

İlginizi Çekebilir