19
Sal, Eki
24 Yeni Haber

Yeni Parti Kuruldu

Yeni Parti Kuruldu

Gündem

Ankara Bilkent Otel'de Ahmet Davutoğlu basına açık toplantı ile partinin adını 'Gelecek' olarak açıkladı. Slogan olarak ise 'Bizim bir Geleceğimiz var' seçilirken Davutoğlu, "Biz demokratik bir Parlamenter Sistem istiyoruz" dedi.

Ankara Bilkent Otel'de düzenlenen basına açık toplantı sırasında açıklamalar yapan Davutoğlu, böylece yeni partisini de resmen ilan etmiş oldu.

Yeni Şeyler Söyleyeceğiz

Davutoğlu, "Samimiyetle ilk adımını attığımız yürüyüşün ülkemiz ve halkımız adına hayırlı olmasını diliyorum" dedi. Eski başbakan Ahmet Davutoğlu, "Geçmişe ağıtlar yakmak için değil, biz ortak bir gelecek inşa etmek için, yeni şeyler söylemek için geliyoruz. Surat asmak için değil tebessüm etmek için geliyoruz" şeklinde konuştu.

Partinin belirlenen logosu üzerinde ise yeşil renge sahip bir çınar yaprağı bulunuyor. Bu logonun anlamıysa, köklere ve kadim kültüre bağlılığı, ilkeleri noktasında sağlam durmayı ve geleneği vurguluyor.

Kurucular Kurulu İsimleri

Milli egemenlik ve Vatandaşlık hukuku konularında çağdaş ve modern bir siyaset anlayışına sahip olduklarını, geleneğe saygılı ancak özgürlükçülüğün ise ana felsefeleri durumunda bulunduğu yapılan parti toplantısı ile açıklandı,

Yüz elli kişinin bulunacağı Kurucular Kurulu'nda ise YÖK eski Başkanlarından olan Yusuf Ziya Özcan, AK Parti eski milletvekillerinden Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün, eski Karar Gazetesi yazarı Hakan Albayrak, Karaman Sarıveliler Belediyesinin Başkanı Halil Kulak, Bayram Zilan, Etyen Mahçupyan, Nihal Olçok, Mevlüt Demir gibi tanınmış kişiler yer alacak. Diğer taraftan Alevilerin, Romanların, Trakyalıların, Kürtlerin, Çerkezlerin temsiline özellikle önem verildiği konusu da açılışta vurgulandı.

İlginizi Çekebilir