28
Cu, Oca
22 Yeni Haber

İngiltere Başbakanı Koronavirüse Yakalandı

İngiltere Başbakanı Koronavirüse Yakalandı

Gündem

İngiltere’de Prens Charles’ın ardından Başbakan Boris Jhonson’un da Koronovirüs testi pozitif çıktı. Dünyada bugüne kadar 25 bine yakın ölüme sebep olan ve yarım milyondan fazla insanda tespit edilen Koronavirüs, yayılmaya devam ediyor.

Boris Jhonson Hâlâ Sürü Bağışıklığından Yana mı?

Koronovirüs dünyada yayılmasını sürdürürken ülkeler farklı tedbirlerle koronovirüs ile mücadele etmeye çalışıyor. Kimi ülkeler karantina uygulayarak hastalığın yayılmasını durdurmaya çalışırken İngiltere bu konuda kendi vatandaşlarının bir kısmının ve dünyanın tepkisini çeken bir yöntemi tercih ediyor.

Başbakan Jhonson’un açıkladığı ve “sürü bağışıklığı” denen yöntemde, virüsün normal yayılımına müdahale edilmeden insanların bağışıklık geliştirmesi bekleniyor. Bunu uygulayan tek ülkenin İngiltere olması da, Başbakan Jhonson’un siyasi geleceği açısından önem taşıyor. İngiltere’de tespit edilen vaka sayısı 11.658, Koranavirüs kaynaklı hayatını kaybedenlerin sayısı ise 578 olarak biliniyor.

Prens Charles İyileşiyor mu?

Başbakan Jhonson, testinin pozitif çıkmasının ardından kendini karantinaya aldığını ve kabineyi telekonferans ile yöneteceğini açıkladı. Öte yandan Prens Charles’ın durumunun iyi olduğu ve evinden çalışmaya devam ettiği bildiriliyor.

İlginizi Çekebilir