28
Cu, Oca
22 Yeni Haber

İmamoğlu'nu Tehdit Eden Tuna Görgünoğlu ve CHP İlişkisi

İmamoğlu'nu Tehdit Eden Tuna Görgünoğlu ve CHP İlişkisi

Gündem

Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'nu açık bir şekilde tehdit eden ve öldüreceğini söyleyen mail ile alakalı yapılan araştırmalar sonuçlandı. Yapılan soruşturma sonucunda yapan kişinin Tuna Görgünoğlu isimli bir şahıs olduğu bilgisine ulaşıldı. Kanını akıtırım ve öldürmeden önce haber veririm şeklinde ifadeleri olan mailin sahibinin ise CHP Ankara İl Başkanlığı'nda kaydı olduğu iddia edilmişti. Konu ile alakalı açıklama geldi.

CHP Ankara Başkanı'ndan Açıklama

İmamoğlu'nu tehdit eden kişi ile alakalı herhangi bir kayıt işleminin olmadığını belirten başkan Ali Hikmet Akıllı ilgili şahsın milletvekili aday adayı olmak için başvuru yaptığını söyledi. Bu sırada kaydı alınan şahsın herhangi birisi tarafından tanınmadığı da açıklandı.

Bilgiler Sahte

Başvuru sırasında adı geçen şahsin verdiği eğitim bilgilerinin bile yanlış olduğunu söyleyen Akıllı, örgüt tarafından da tanınmadığı için konunun CHP üyeliği ile alakalı olmadığının altını çizdi. Bu konu ile alakalı yapılan yorumların ise gerçek dışı olduğunu aktaran başkan detaylı araştırma yapılmasının doğru olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilir