19
Sal, Eki
24 Yeni Haber

İmamoğlu'nu Tehdit Eden Adam Tahliye Edildi

İmamoğlu'nu Tehdit Eden Adam Tahliye Edildi

Gündem

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu'na hakaret içerikli mesajlar gönderdiği gerekçesiyle tutuklu olarak yargılanan şahıs bugün hakim karşısına çıktı. "Ekrem İmamoğlu'nun FETÖ'cü olduğunu düşünüyordum. Bunun için yazmıştım." diyerek suçlamaları kabul eden Tuna Görgünoğlu'nun tahliyesine hakim tarafından karar verildi. Duruşma bugün ertelendi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na hakaret ve tehdit içerikli mesajlar gönderdiği gerekçesiyle tutuklu yargılanan Tuna Görgünoğlu bugün hakim karşısına çıktı. İstanbul 50. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından yapılan duruşmaya, sanık Tuna Görgünoğlu Silivri 1 Nolu Kapalı Cezaevinden görüntülü arama ile katıldı. Ekrem İmamoğlu duruşmaya gelmedi. Ancak İmamoğlu'nu, avukatı olan Sercan Polat temsil etti.

FETÖ İle Bağlantısı Olduğunu Düşündüm

Söz konusu olan mail adresini yaklaşık 15 senedir, Twitter hesabını da bir yıldır kullandığını belirten sanık "İddianamedeki sözleri bizzat şahsım yazdı. Bu sözleri Ekrem İmamoğlu'nun FETÖ'cü olduğunu düşünerek yazdım. Böyle olduğunu yine düşünüyorum. Ben bunu engellemek istedim. Uyarı yapmak amacıyla iddiaya konu olan bu sözleri yazdım." şeklinde açıklamalarda bulundu Tuna Görgünoğlu.

İlginizi Çekebilir