28
Prş, Eki
26 Yeni Haber

İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanı’na Yanıt Geldi

İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanı’na Yanıt Geldi

Gündem

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi başkanlığını yürüten İmamoğlu tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bağış toplama eleştirilerine yanıt geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara ve İstanbul belediyeleri tarafından bağış toplanmaları hususunda, “Devlet içinde devlet olmaz,” eleştirisinde bulunmuş ve belediyelerin kampanyalarını sonlandırmıştı. Buna karşılık Ekrem İmamoğlu da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eleştirilerine cevaben belediyelerin devlete bağlı kurumlar olduğunu belirtti. Bilindiği gibi Korona virüs sebebiyle işini kaybeden kişilere yardım amacıyla iki belediye yardım kampanyası başlatmıştı.

Devletin Kurumuyuz

İBB Başkanı İmamoğlu başlattığı yardım kampanyasıyla ilgili olarak bunu başlattıklarında devlet tarafından herhangi bir kampanyanın henüz oluşturulmamış olduğunu belirtti. Eğer yardım kampanyasına tek başlarına devletin kampanya başlatmalarından sonra başlamış olsalardı o zaman bunun eleştirilebileceğini belirten İmamoğlu ayrıca İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’yla da konu hakkında konuştuklarını söyledi.

Bakan ile konuşmalarının 40 dakika sürdüğünü aktaran İmamoğlu, devlet tarafından başlatılan kampanyaya saygı duyduğunu belirtirken kendilerinin de bir devlet kurumu olduklarını belirtti. Ankara ve İstanbul belediyelerinin başlattıkları kampanyalar valilikten izin alınmadığı gerekçesiyle iptal edilmişti.

İlginizi Çekebilir