21
Cu, Oca
32 Yeni Haber

İdlib’te 63 Rejim Unsuru Vuruldu

İdlib’te 63 Rejim Unsuru Vuruldu

Gündem

Suriye’de yaşanan acı kayıplarımızın karşılığında İdlib’te bulunan 63 rejim unsuruna ait nokta vurularak etkisiz hale getirildi. Son günlerde peş peşe gelen saldırılarla İdlib’te 13 kahraman askerimizi şehit vermiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri şehitlerimizin kanın yerde bırakmadı ve Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabından bir paylaşım yapılarak saldırılara misliyle karşılık verilerek İdlib’te 63 rejim unsuru etkisiz hale getirildi açıklaması yapıldı. MSB açıklamasında “İdlib bölgesinde farklı kaynaklardan alınan son bilgilere göre 63 rejim unsurunun etkisiz hale getirildiği öğrenilmiştir” denildi.

13 Şehit Verildi

Suriye’de barış ve düzeni sağlamak için canla başla mücadele veren kahraman ordumuza İdlib’te yapılan hain saldırılarda 3 Şubat’ta 8 ve 10 Şubat’ta ise 5 kahraman askerimiz şehit olmuştur.

Gerçekleştirilen hain saldırılarda ise toplam 18 askerimiz de yaralanmıştı. Cumhurbaşkanı Suriye’de gerçekleştirilen bu saldırılar karşısında yaptığı açıklamada “Türkiye bu saldırıların cevabını misliyle vermiş durumdadır ve vermeye de devam ediyor. Türkiye kararlılığını sınamaya çalışanlar hataların anlayacak” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı saldırılar öncesinde partisinin grup toplantısında da “ Askerlerimize yapılacak olası saldırı bugün itibariyle İdlib ve Soçi Muhtırası sınırlarına bağlı kalmadan rejim unsurlarını her yerde vuracağımızı buradan ilan ediyorum. Ülkemize verilen sözler yerine getirilmediği gibi anlaşma kurallarına da uyulmadı.

Bizde atılması gereken adımlar neyse atacağız” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu. Son olarak MSB twitter hesabından 63 rejim unsurunun vurularak etkisiz hale getirildiğini de duyurdu.

İlginizi Çekebilir