28
Prş, Eki
26 Yeni Haber

İçişleri Bakanı’ndan İstifa Açıklaması

İçişleri Bakanı’ndan İstifa Açıklaması

Gündem

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa açıklaması yaptı. Bakanın aldığı istifa kararından neden vazgeçtiği insanlardan tarafından merak edilmişti. Bakan Soylu yaptığı bu açıklamayla insanların merakını giderdi.

Şehit Çocuklarının Mesajlarının Etkisi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu aldığı istifa kararından vazgeçmesinde şehit çocuklarının mesajlarının etkisi olduğunu açıkladı. Ailelerini kaybeden çocukların ona ulaşarak bizleri babasız bırakma dediğini anlatan bakan çocukların sözlerinden etkilenerek kararından vazgeçtiğini söyledi. Ayrıca kararında milletin ve Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin etkisi olduğunu da belirtti.

12 Nisan’da İstifa Kararı Almıştı

İçişleri Bakanı olan Süleyman Soylu 12 Nisan’da istifa kararı almıştı. Bakanın bu kararında büyükşehirler için alınan sokağa çıkma kararının insanlar arasında kargaşaya yol açarak market ve fırınlara akın etmeleri etkili olmuştu. Kararın ve uygulamanın bazı kesimlerce tepki görmesinden ve virüsün yayılma olasılığını artırmasından dolayı da bakan olaydan kendini sorumlu tutarak istifa kararı almıştı.

İstifasını cumhurbaşkanına ilettiğinin ortaya çıkmasıyla millet tarafından bakanın istifa etmemesine yönelik olarak mesajlar yayınladı. Bakanın kararının Recep Tayyip Erdoğan tarafından reddedilip bakanın görevinde kalacağının açıklanması insanları mutlu ederken Süleyman Soylu’da görevde kalacağının haberini vermişti. Karar değişikliğine neyin sebep olduğu merak edilirken bakan merakları giderecek açıklamayı şehit çocuklarını, milleti ve Devlet Bahçeli’yi göstererek yaptı.

İlginizi Çekebilir