19
Sal, Eki
23 Yeni Haber

İçişleri Bakanı Karantinadaki Kişi Sayısını Açıkladı

İçişleri Bakanı Karantinadaki Kişi Sayısını Açıkladı

Gündem

Koronavirüs salgını tüm dünya gibi ülkemizi de derinden etkiledi. Koronavirüsle mücadele kapsamında pek çok tedbir alındı. Bu kapsamda, karantinaya alınan kişi sayısı merak ediliyordu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'de koronavirüs sebebiyle, 9 bin 800 kişinin karantina altında olduğunu açıkladı.

Karantina Altındaki Kişi Sayısı Açıklandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüs tedbirleri çerçevesinde, ülkemizde 9 bin 800 kişinin karantina altında tutulduğunu açıkladı. Süleyman Soylu, bu rakama umrecilerin de dahil olduğunu açıkladı. Ayrıca, Kıbrıs'a gidecek bir kişinin Türkiye'de karantina'da tutulduğunu da ifade etti. Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağı olmadığının altını çizerken, sosyal medyada bu tür iddiaları FETÖ'cü hesapların ortaya attıklarını belirtti.

Kovid -19 Sebebiyle 3 Kişi Öldü

Bugüne kadar, Türkiye'de kovid -19 sebebiyle 2 kişi ölmüştü. Bununla beraber, eski Kara Kuvvetleri Komutanı, 80 yaşındaki Aytaç Yalman 16 Mart'ta vefat etmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aytaç Yalman'ın da koronavirüsten öldüğünü söyledi. Böylelikle Türkiye'de koronavirüs sebebiyle ölenleri sayısı 3'e çıktı.

İlginizi Çekebilir