28
Prş, Eki
27 Yeni Haber

Hindistan'da Müslümanlara Büyük Suçlama

Hindistan'da Müslümanlara Büyük Suçlama

Gündem

Hindistan'da koronavirüs vaka sayılarının artması, Müslümanlara suçlama yapılmasına sebep oldu. Yönetimde bulunan Milliyetçi Hindistan Halk Partisi üyeleri en son Müslümanları koronavirüsü ülke halkına yaymakla suçladı. Suçlamayla kalmayan bu davranışlar, hastanelere Müslümanların alınmamasıyla devam etti.

İslam Karşıtlığı Tavan Yaptı

Hindistan Hükümeti, ülkedeki vaka sayısının artması üzerine Tebliğ Cemaati'nin Mart ayının başlarında yapmış olduğu dini bir toplantıyla virüsün dağıldığı görüşünü savunuyor. Bu görüşü savunan hükümet alenen

Müslümanları koronavirüsün yayılması konusunda hedef gösteriyor. İslam karşıtlığının arttığı ülkede, önceleri eczane ve marketlere kabul edilmeyen müslümanlar şimdi de hastanelere kabul edilmediklerini açıklıyor. Geçtiğimiz hafta Hint basınından gelen haberde, Jarkand'da hamile bir Müslüman kadının Covid-19'u bulaştırmakla suçlandığını için tartaklandığı ve bebeğini kaybettiği duyurulmuştu. Bazı şehirlere koronavirüs testi pozitif çıkan Müslümanların alınmayacağına dair reklamlar yayınlandı.

Cemaat Liderine Yargılama

Hindistan'daki İslami Tebliğ Cemaati lideri Muhammet Saad Kandehlevi ülkedeki yasaklara uymadığı gerekçesiyle yargılanacak. Mart ayında toplantı yaptığı sırada ülkede yasakların bulunması ve toplanma yasaklarını ihlal etmesi Cemaat liderinin cinayetten yargılanmasına sebep oldu.

İlginizi Çekebilir