27
Prş, Oca
22 Yeni Haber

Hindistan’da Kaos Yaşandı

Hindistan’da Kaos Yaşandı

Gündem

Hindistan devlet yönetimi tarafından coronavirüs sebebiyle insanların sokağa çıkması yasaklandı. Devlet tarafından bu karar hiçbir hazırlık yapılmadan birden alındığı içinde ülkede büyük bir kaos yaşandı.

Dört Saat İçinde Gelen Yasağa Uymaları İstendi

Hindistan’da virüs salgını vakasının artmasına bağlı olarak devlet tarafından yasak getirildi. Hindistan’ın başkanı olan Narenda Modi yaptığı açıklamada yasağın 4 saat içinde uygulanmaya başlanacağını belirtmişti. Bunun üzerine Hintliler sokağa çıkma yasağı yürürlüğe girmeden ihtiyaçlarını karşılamak istediler.

İnsanların bu konuda hiçbir hazırlığının olmaması sebebiyle de yapılan telaş ülkeyi kaosa sürükledi. İnsanların büyük çoğunluğu sokağa çıkamayacakları için hayati malzemelerini almaya çalışırken kalanlar ise ailelerinin yanlarına ulaşmaya çalıştı. Bunun üzerine yasak öncesinde binlerce insan sokaklara akın etti. Olay 24 Mart tarihinde yapılan açıklama sonrasında meydana geldi.

Başkandan Özür Geldi

İnsanların yasak gelecek diye sokağa çıkmaları üzerine ortalığın savaş alanına dönmesi ve karışıklık yaşanması üzerine ülkenin başkanı olan Narenda Modi’den özür geldi. Başkan ülkenin nüfusunun çok yüksek olduğunu ve virüsün yayılma hızının azalması için böyle bir karar almak zorunda olduklarını vurguladı. Ancak 4 saat içinde yasağa uymasını beklediği halkın ona sinirli olmasını anlayabildiğini de ifade etti. Ayrıca alının önlemlerle salgından kurtulmayı başaracaklarına inandığını belirtti.

İlginizi Çekebilir