06
Pzt, Ara
27 Yeni Haber

Havadan Görüntülenen Salda Gölü İç Yakıyor

Havadan Görüntülenen Salda Gölü İç Yakıyor

Gündem

Burdur'da Salda Gölü üzerinde yapılan çalışmalarda yüklenici firmanın iş makine ve kamyonlarının gölün beyaz kumuna zarar vermesi sonrasında, havadan görüntüleme yapıldı. İş makineleri tarafından kazılan derin çukur ve lastik izleri ile kazı sonrası yaklaşık bir metrelik kot farkı meydana geldi. Bölgenin içler acısı hali havadan bu şekilde görüntülendi.

Turkuaz Renkli Su

Burdur Yeşilova İlçesi sınırlarında yer alan ve beyaz kumsalı, turkuaz renkli suyu ile Türkiye'nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü'nde yapılması düşünülen Millet Bahçesi projesi üstlenicisi firmaya ait olan iş makineleri ve kamyonlar alanda bulunan kumsalı tahrip etti.

Soruşturma Başlatıldı

Kepçe ile kazılan kumların 5 kilometre uzağa götürülmesi sosyal medya üzerinde gündem oluşturunca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da konu ile ilgili inceleme başlattı. İş yüklenicisi firmanın yetkilileri hakkında soruşturma açılırken, Toplu Konut İdaresi Başkanlığından (TOKİ) gelen yetkililerde alanda zarar tespitine yönelik kot incelemesi gerçekleştirdi. Konu ile alakalı açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Murat Kurum'da olayın takipçisi olacaklarını, bu üzücü olay sonrası çalışmaların şeffaf yürütülebilmesi için kamera sistemi ile çalışmaların canlı yayınlanacağını söyledi.

İlginizi Çekebilir