19
Sal, Eki
24 Yeni Haber

Hakem Mazeika'ya Sert Tepki

Hakem Mazeika'ya Sert Tepki

Gündem

Beşiktaş'ın Braga ile oynadığı maçta verdiği kararlarla Siyah Beyazlıları yıkan hakem Gediminas Mazeika, bu kez de verdiği kararlarla Fransa ile Moldova arasında oynanan maça damga vurdu.

Moldova'nın Türk Teknik Adamı Engin Fırat ise maç sonunda, "Fransa'nın attığı ilk gol esnasında Olivier Giroud, faul yaparak kalecimizin dengesini bozuyor. Yediğimiz bu gol ile oyuncularımın motivasyonları kırıldı" dedi.

Engin Fırat, "Oyuncularımın hepsiyle gurur duyuyorum. Sadece 500 kişi önünde futbol oynayan bu futbolcular bugünse 70 bin kişi önünde oynadılar. Atmosfer oyuncularımı çok zorladı." şeklinde konuştu.

Çok Öfkeliyim

Fırat, "Hakem Gediminias Mazeika konusunda çok öfkeliyim. Küçük bir ülke olabiliriz ama verdiği kararlar kabul edilecek gibi değil. Fransa, bizden daha iyi takım. Ancak, hakem tarafından yardım görmeye ihtiyaçları yok." diye sözlerini sürdürdü.

Beşiktaş Maçında da Skandal Kararlara İmza Atmıştı

Litvanyalı hakem Gediminias Mazeika, Braga ile Beşiktaş arasında oynanan maçta da skandal kararlar vermişti. Maçın 44. dakikası oynanırken Jeremain Lens'in orta alanda hafif müdahalesi sonrası kırmızı kart göstermişti.

Aynı maçta 39. dakikada ise Beşiktaş'ın lehine verilmesi gereken iki penaltı pozisyonunu es geçmişti. İlk pozisyonda Tyler Boyd'un topa müdahale ettikten hemen sonra kalecinin kendisine yaptığı hareketle yerde kalması üzerine devam kararını veren hakem Mazeika, pozisyonun hemen sonrasında savunmada bulunan Braga'lı futbolcunun eline çarpan top neticesi de penaltı düdüğünü çalmamıştı.

İlginizi Çekebilir