19
Sal, Eki
24 Yeni Haber

Gümüşhane ve Bolu’da Maske Zorunluluğu

Gümüşhane ve Bolu’da Maske Zorunluluğu

Gündem

Yaşanan koronavirüs salgını için alınan kararlar arasında sokağa çıkma yasağı yer alıyor. Bunun dışında salgın vakalarının artış gösterdiği ve riskin yüksek olduğu illerde insanların maske takmadan sokağa çıkmalarına izin verilmiyor. Toplamda 24 şehir için bu yasak bulunuyor. Ancak son olarak Gümüşhane ve Bolu’ya da maske zorunluluğunun getirilmesiyle yasaklı il sayısı 26’ya çıkmış oluyor.

İl Valiliklerinden Duyuru

Son olarak maske zorunluluğu getirilen Gümüşhane ve Bolu illeri için il valiliklerinden duyuru paylaşıldı. Valilikler iller ve illere bağlı ilçelerde maske takmanın zorunlu hale getirildiğini açıkladı. Ayrıca kişilerin maskeleri doğru bir şekilde kullanmaları ve dışarı çıktıklarında sosyal mesafeye dikkat etmeleri gerektiği vurgulandı. İl Hıfzısıhha kurulları tarafından alınan kararlara uymayan kişilere de emniyet güçleri tarafından cezai işlem uygulanacağı belirtildi. İllerde denetimlerin sıklıkla yapılacağı vurgulandı.

Maske Takma Zorunluluğu Bulunan İller

Dışarıda maske takma zorunluluğu getirilen illere Gümüşhane ve Bolu’nun eklenmesiyle il sayısı 26’ya yükseldi. Yeni eklenen şehirler dışında maskesiz sokağa çıkma yasağının bulunduğu iller şunlardır; Gaziantep, Rize, Sakarya, Afyon, Düzce, Manisa, Eskişehir, Denizli, Kahramanmaraş, Aydın, Kırıkkale, Trabzon, Amasya, Kastamonu, Bartın, Adıyaman, Uşak, Burdur, Siirt, Isparta, Muğla. Karabük, Balıkesir ve Kayseri’dir.

İlginizi Çekebilir