27
Çrş, Eki
23 Yeni Haber

Grup Yorum Üyesinden Ölüm Haberi

Grup Yorum Üyesinden Ölüm Haberi

Gündem

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek ölüm orucunu bıraktıktan 2 gün sonra hayata gözlerini yumdu. Yaklaşık 324 gündür açlık-ölüm orucunda olan Grup yorum üyesi konserle alakalı taleplerinin görüşmeleri sonlandıktan sonra orucu bırakma kararı almıştı. Bu kararı ile birlikte hastaneye kaldırılan sanatçı 2 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra kurtarılamadı.

Neden Oruçtu?

DHKP-C silahlı örgütüne üye olduğu gerekçesi ile yargılanmasına karar verilen Gökçek ve arkadaşı Helin Bölek bu kararı protesto etmek için ölüm orucu tutmaya karar vermişti. Soruşturma kapsamında konserlerinin yasaklanmasını kabul etmeyen Gökçek ve Belek birlikte ölüm orucu tutuyordu. 324 günün sonunda hastaneye yatırılan Gökçek kurtarılamadı.

Helin Bölek

288 gün açlık orucu tutan ve daha fazla dayanamayan vücudu iflas eden Helin Bölek de kısa süre önce hayata gözlerini yummuştu. Gökçek de çoklu organ yetmezliği ve bu kadar uzun süre aç kalmanın da verdiği zarar nedenle yoğun bakıma alındı. Sevenleri tarafından corona virüs kapsamında alınan önlemlerle son yolculuğuna uğurlandı.

İlginizi Çekebilir