21
Cu, Oca
32 Yeni Haber

Gramajı Eksik Olarak Pide Satan Fırıncıdan İlginç Savunma

Gramajı Eksik Olarak Pide Satan Fırıncıdan İlginç Savunma

Gündem

ormalde 350 gram satılması gereken pideyi 330 gram olarak satan fırıncı, bu ramazan pidesi değil ki, ekmek pidesi diye kendini savunmaya çalıştı. İstanbul Avcılar'da zabıta denetimleri ile eksik gramajlı pide satan fırıncı, ceza yazılırken "Bu ekmek pidesi" şeklinde ilginç bir söylemle kendini savundu.

Korona Virüs Önlemleri Kapsamında Denetimler

Avcılar Belediyesi zabıta ekipleri ile Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü polis ekipleri, Avcılar genelinde denetimlerine devam ettiler. Bu denetimlerde vatandaşlara devamlı şekilde sosyal mesafe uyarıları ile maske takma uyarıları yaptılar. Motorize zabıta ekiplerinin de yer aldığı, ilçe geneli denetimlerde alışveriş kurallarına ve sosyal mesafe kurallarına riayet etmeyen marketlere cezai işlem uygulandı. Kasksız motosiklet kullanan bir genç içinde, polis ekiplerince ceza yazıldı.

Fırıncıya Ceza

Ramazan ayı nedeni ile pide satışı yapan fırınlara da denetim yapan zabıta ekipleri, 350 gram pide yerine 330 gram pide satan bir fırıncıya da ceza yazıldı. Fırıncıya bu eylemi sebebiyle 392 lira para cezası işlemi uygulandı.

İlginizi Çekebilir