01
Çrş, Ara
27 Yeni Haber

Google Coronavirus Aramaları İçin Güvenlik İpuçlarını Gösterecek

Google Coronavirus Aramaları İçin Güvenlik İpuçlarını Gösterecek

Gündem

Google ve WHO'nun duyurduğu Google'ın “coronavirus” için araması artık kullanıcıları Dünya Sağlık Örgütü'nden kaynaklar, güvenlik ipuçları ve haber güncellemeleri içeren küratörlü bir arama sonuçları sayfasına yönlendirecek. Google’ın SOS alarmlarından yalnızca biri olan bu çaba artık yayına alınmış durumda.

Google ayrıca, şirketin filantropik kolu olan Google.org üzerinden koronavirüs yardım çabalarını desteklemek için Çin Kızıl Haç Kurumuna 250.000 dolarlık doğrudan hibe yapacağını duyurdu.

Dünya Sağlık Örgütü bugün, koronavirüs salgınının küresel halk sağlığı için acil bir durum olduğunu açıkladı. Salgına bağlı olarak başladığı Aralık ayından beri, 8.000'den fazla teyit edilmiş vaka ve 170'ten fazla ölüm gerçekleşti. CDC'ye göre, 29 Ocak itibariyle ABD'de beş kişinin hastalığa yakalandığı doğrulandı ve 92 kişi soruşturma altına alındı. Birden fazla havayolu şirketi, güvenlik önlemi olarak yakın gelecekte uçuşları askıya aldı veya iptal etti ve Google ve Tesla gibi bazı şirketlerde, salgın nedeniyle Çin'deki ofislerini veya operasyonlarını kapattı.

İlginizi Çekebilir