28
Prş, Eki
26 Yeni Haber

Gökçeada Belediyesi'nden İlginç Yöntem

Gökçeada Belediyesi'nden İlginç Yöntem

Gündem

Türkiye'yi tehdit eden koronavirüse karşı ülke genelinde insanların sokağa çıkmaması için uyarılar yapılmaya başlandı. Ancak uyarılar insanların pek çoğu tarafından dikkate alınmayınca insanları evde tutmak için farklı yöntemler denenmeye başlandı. Bu ilginç yöntemlerden birisi de Gökçeada Belediyesi tarafından gündeme geldi.

Belediye Netflix Aboneliği Hediye Edecek

Gökçeada Belediyesi tarafından bulunan ve evde kalkınmasını sağlaması beklenen yöntem ise netflix aboneliği oldu. Belediye Gökçeada halkının evde kalıp virüs yayılmasına engel olması için netflix abonelik hizmeti vereceklerini açıkladı. Bunun için Gökçeada halkının evde çıkmayacaklarına söz vermeleri gerektiği belirtildi. Evde kalınması için bulunan yöntemi Gökçeada Belediye başkanı sosyal medya hesabından duyurdu.

Telefonla Söz Verecekler

Gökçeada Belediyesi tarafından bulunan yöntemi kullanarak evde kalmak isteyen kişilerin belediyeye telefonla ulaşıp söz vermeleri gerektiği belirtildi. Verdikleri söz kapsamında Gökçeada halkının 17,99'dan başlayan netflix aboneliğinden ücretsiz olarak faydalanabilecek. Bu sayede insanların evden çıkamayacak film, dizi ve belgesel izlemeleri ve yöntemin virüs yayılmasının önlenmesi için işe yaraması beklentileri bulunuyor.

İlginizi Çekebilir