20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Gerçek Ortaya Çıktı

Gerçek Ortaya Çıktı

Gündem

Düğün konvoyu sırasında açılan ateş ile yaralandığı ileri sürülen 3 yaşında olan kız çocuğunu yanlışlıkla babasının evde tabancısını temizlerken vurduğu ortaya çıktı. Esenyurt'ta balkondan annesinin kucağında dışarıyı izlerken kurşun isabet ettiği ileri sürülen kız çocuğunun aslında babasının tabancasından çıkan kaza kurşunu ile yaralandığı anlaşıldı. İlk önce "düğün konvoyundan ateş açılması sonucunda kurşun isabet etti" şeklinde ifade veren babanın daha sonra sokakta bulunan güvenlik kamerası görüntülerini izlediği ve ifade değiştirdiği belirtildi.

Polis İnanmadı

Yeşilkent Mahallesinde bulunan G-738. Sokak'ta meydana gelen olayda yakınlar, 3 yaşında olan E.B.K, annesinin kucağında balkonda iken sokaktan geçiş yapan düğün konvoyunda bulunan kişilerce havaya rastgele ateş açıldığını ve küçük kızın da nereden geldiği anlaşılmayan kurşun ile yaralandığını ileri sürdüler.

Önce Esenyurt'ta bir özel hastaneye kaldırılan ve buradaki ilk müdahalesi sonrası İstanbul Tıp Fakültesi Çapa Hastanesi'ne kaldırılan küçük kızın tedavisi ise sürüyor.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri kızın babası olan Fethi Koca'yla telefonda görüştü. Baba, kızıyla sokakta yürüdükleri esnada kızının vurulduğunu, nereden kimin ateş açtığını görmediğini söyledi. Bu şekildeki çelişkili beyanlar üzerine polis sokakta bulunan kamera kayıtlarını tek tek incelendi. Ancak, olayla alakalı görüntü bulamadı.

Baba İtiraf Etti

Çelişkili ifadeler nedeniyle Baba Koca'nın ifadesi alındı. Baba, verdiği beyanında tehdit nedeniyle ruhsatsız bir tabanca aldığını, evinde bunu kurcalarken kazayla kendi kızını vurduğunu polislere itiraf etti. Daha sonra söz konusu tabancayı polis ekipleri evden aldı. Olayla ilgili soruşturma ise devam ediyor.

İlginizi Çekebilir