20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Gençlik ve Spor Bayramı Hediyesi Cumhurbaşkanından

Gençlik ve Spor Bayramı Hediyesi Cumhurbaşkanından

Gündem

Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında ihtiyaç sahibi çocuklara bisiklet hediye edildi. İstanbul'da sosyal yardımlaşma ve dayanışma veri tabanına kayıtlı olan 210 çocuğun bayramını kutlamak amacıyla hediyelerinin dağıtımı gerçekleştirildi.

Hem Kadir Gecesi Hem 19 Mayıs

Bu sene Kadir gecesi ve 19 Mayıs tarihlerinin aynı güne denk gelmesi nedeniyle daha da güzel bir gün geçirdiklerini söyleyen Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara bisiklet hediyeleri hakkında da açıklamada bulundu. Hem çocukların çok sevdikleri bir oyuncak hem de spor yapmalarına katkı sağlayacak bir araç olmasından dolayı bisiklet hediye edildiğini de ekledi.

Spora Katkı

Bisiklet sayesinde çocukların spora katkı sağlaması ve sağlıklı yaşaması gibi mesajları da vurguladıklarını söyleyen Kaymakam sağlıklı bir trafik düzeninin de mümkün olmasını arzuladıklarını söyledi. Eyüpsultan ilçesinde de 70 çocuğun yüzünü güldüren bisikletlerin dağıtımı gerçekleştirildi. Hediyesini alan küçük çocuklar ise Recep Dede'ye çok teşekkür ettiklerini ve mutlu olduklarını dile getirdiler.

İlginizi Çekebilir