06
Pzt, Ara
28 Yeni Haber

Florida Eyaleti Vatandaşları Salgına Kafa Tutuyor

Florida Eyaleti Vatandaşları Salgına Kafa Tutuyor

Gündem

Amerika koronavirüs salgınında en çok kayıp veren ülkeler arasında yer alıyor. Ülkenin Florida eyaleti de bu kayıpların en fazla olduğu yerlerden birisi oluyor. Ancak Florida eyaleti vatandaşları salgına kafa tutuyor. Alınan kararlara ve sosyal mesafe kurallarına uymayan halk bir arada bulunuyor.

Sahil Ve Plajları Dolduruyorlar

Florida sakinleri Abd tarafından sahil ve plajların bir kısmındaki yasağın kaldırılmasının ardından izin verilen sahil ve plajları dolduruyorlar. Yasağın yürüyüş ve bisiklet için kaldırılmış olmasına rağmen insanlar denize girmek için sahile akın ediyorlar. İnsanların akın ettiği Clearwater sahilini mesafe kurallarını hiçe sayarak doldurdukları ve bir arada plaj keyfi yaptıkları görülüyor. İnsanların bu kadar iç içe bir arada bulunması Amerika’nın virüs salgınından kurtuluşunun kolay olmayacağını ortaya seriyor.

Plajların Kapatılmaması Tepki Çekmişti

Koronavirüs salgının ortaya çıkması sonrasında Florida’da gerekli önlemler alınmamıştı. Belediye başkanlığı tarafından plaj ve sahillerin yasaklanmaması üniversiteli gençlerin sahillere akın etmesini sağlamıştı. Bunun sonucunda vaka sayıları artınca tepkilerin artmasıyla sahil ve plajların kapatılmasına karar verilmişti. Günler sonra sahil ve plajların kısmen açılmasıyla insanların kuralları hiçe sayarak kalabalık oluşturması Florida’da vaka sayılarının artması beklentisini ortaya çıkardı.

İlginizi Çekebilir