28
Prş, Eki
27 Yeni Haber

FETÖMETRE’nin Mucidi Tümamiral Cihat Yaylı İstifa Etti

FETÖMETRE’nin Mucidi Tümamiral Cihat Yaylı İstifa Etti

Gündem

Türk Silahlı Kuvvetlerine sızmak isteyen FETÖ üyelerini belirlemek için kullanılan FETÖMETRE’yi geliştiren Tümamiral Cihat Yaycı görevinden istifa etti. Tümamiral Cihat Yaycı’nın istifa haberi, Deniz Kuvvetleri Komutanlığında ki görevinden alınarak, Genelkurmay Başkanlığı emirine verilmesi ardından geldi. Ak Partili Mehmet Metiner’e konuşan Tümamiral Yaycı, Cumhurbaşkanına tepki olarak istifa etmediğini açıkladı.

Yapılan görev değişikliği ardından “onurum zedelendi” diyerek istifa eden Tümamiral Yaycı, FETÖ üyelerinin belirlenmesi için kullanılan FETÖMETRE uygulamasının geliştiricisiydi. İstifasının ardından Mehmet Metiner’e konuşan Yaycı, istifasının cumhurbaşkanına tepki olmadığını ve cumhurbaşkanına bağlılığının hayatı boyunca süreceğini söyledi.

Libya İle Yapılan Anlaşmanın Mimarıydı

Türk Silahlı Kuvvetleri içinde gizlenmiş FETÖ’cülerin belirlenmesini sağlayan FETÖMETRE’nin geliştiricisi olan olan Tümamiral Cihat Yaycı’nın “gururum zedelendi”diyerek görevinden istifa etmesi günün en önemli haberi oldu.

Geçtiğimiz aylarda Libya ile yapılan “Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılması Anlaşmasının”mimarı olarak bilinen Tümamiral Yaycı, aynı zamanda “Mavi Vatan”haritasını oluşturan isim olarak hafızalarda yer edinmektedir.

Tümamiral Yaylı Hakkında Dosya Hazırlanmıştı

Tümamiral Cihat Yaycı’nın istifasına sebep olan dosyanın detaylarını, Hürriyet yazarı Nedim Şener köşesinde kaleme aldı. Köşe yazısında, Tümamiral Yaylı hakkında “ihaleye fesat karıştırmak”suçlaması ile bir dosya hazırlandığını, hazırlanan bu dosyanın bir kumpas olduğunu dile getirdi.

Kumpasçılar Er Ya Da Geç Ortaya Çıkacaktır

İstifasının ardından AK Partili Mehmet Metiner’e konuşan Tümamiral Yaylı, istifasının cumhurbaşkanına bir tepki olmadığını ve kendisine kurulan kumpasın er ya da geç ortaya çıkacağını söyledi.

İlginizi Çekebilir