06
Pzt, Ara
27 Yeni Haber

Fetö Terör Örgütü’ne Ait Bankaya Yatırılan Para Miktarı Açıklandı

Fetö Terör Örgütü’ne Ait Bankaya Yatırılan Para Miktarı Açıklandı

Gündem

Ohal komisyonu başkanı Salih Tanrıkulu Fetö terör örgütüne ait olduğu ortaya çıkan Bank Asya’ya terör örgütüne yardım etmek isteyen kişiler tarafından yatırılan para miktarını açıkladı.

Ankara’da toplantı düzenleyen Tanrıkulu örgüte destek olmak isteyenlerin 2014 ve 2015 yılları arasında bankaya 2 milyar 369 milyon tutarında para yatırdıklarını açıkladı. Para yatıran kişilerin meslekten ihraç edilen kamu görevlileri ve aileleri olduğunu açıklayan Salih Tanrıkulu para yatıran kişilerin farklı bankalardan kredi çekerek Bank Asya’ya destek parası yatırdıklarını ifade etti.

Komisyona 126 Bin’den Fazla Başvuru Yapıldı

Bankaya yatırılan para miktarı hakkında açıklama yapan Ohal komisyonu başkanı Salih Tanrıkulu başında bulunduğu 2017 yılında kurulan komisyona 126 binden fazla başvuru yapıldığını anlattı.

Yapılan bu başvuruları sonuca ulaştırmak için ekip olarak titizlikle çalıştıklarını belirten Tanrıkulu başvurularının bir kısmının reddedildiğini bir kısmının da kabul edilerek sonuca bağlandığını açıkladı. Tanrıkulu devam eden çalışmalarda 28 bin üzerindeki başvurunun hala incelenmekte olduğunu da belirtti.

Başvurusu Kabul Edilenler Mesleklerine İade Edildi

Fetö soruşturması kapsamında mesleklerinden ihraç edilen kişilerin iade başvurularının da değerlendirildiğini anlatan Tanrıkulu başvuruların kabul edilip kişilerin mesleklerine iade edildiğini de anlattı.

Başvuruları reddedilen kişilerde bylock kullanıyor olmasının ve Bank Asya’ya yatırılan paranın etkili olduğunun da açıklamasını yaptı. Komisyona başvuru yapan kişilerin başvurularının reddedildiği durumlarda mahkemelere başvurabildiklerine de açıklamasında yer verdi.

İlginizi Çekebilir