27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

Feto Operasyonu Bu Kez Kara Kuvvetlerinde

Feto Operasyonu Bu Kez Kara Kuvvetlerinde

Gündem

Aralıksız şekilde devam eden Feto operasyonlarına bir yenisi daha eklendi. Kara Kuvvetleri Komutanlığı üzerinden yapılan operasyonda 30 tanesi hali hazırda çalışan olmak üzere toplamda 47 asker için tutuklama yapılmasına karar verildi. Şüphelilerin tamamı yakalanarak ceza evine sevk edildi.

47 Astsubay İçin İşlem

Ankara Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan dava işlemlerine göre 30 tanesi çalışan durumunda olan toplam 47 asker ve astsubay için yakalama kararı çıkarıldı. Örgüte üye olan kişiler ile düzenli şekilde görüştükleri, haberleştikleri ve bağlantıda oldukları belirlenen bu isimlerin gözaltına alınması kararlaştırıldı. Zanlıların tamamı yakalandı. Yapılan operasyonun alınan bilgiler ışığında daha da genişletileceği konusunda bilgi verildi.

Operasyonların Durumu

Göz altına alınan şüphelilerin bilinen mesajlaşma uygulaması ile de birbirlerine mesaj yolladıkları konusunda deliller dosyaya ekendi. Örgüt üyelikleri ve diğer bağlantıları da olmasından kaynaklanan durumdan dolayı haklarında yakalama kararı alınmasına karar verildi. Yeni isimler ve detaylar için bu kişilerin bilgilerine de başvurulacağı şeklinde açıklamalar yapıldı.

Genişleyen ve sürekli takip edilen bu operasyonların devamının geleceği ve daha da detaylı şekilde davaların takip edileceği biliniyor. Gözaltına alınan kişilerin durumları ise davalarının görülmesinden sonra kesin bir hal alıyor. Bu nedenle henüz haklarında kesin bir durum olmamakla birlikte şüpheden dolayı gözaltına alınmalarına karar veriliyor. Gelişmeler birçok kesim tarafından takip ediliyor.

İlginizi Çekebilir