27
Çrş, Eki
22 Yeni Haber

Fetö Operasyonlarında Son Durum

Fetö Operasyonlarında Son Durum

Gündem

Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeli için yapılan FETÖ operasyonunda 92 kişi hakkında gözaltı kararı verilmişti. Ankara'da düzenlenen operasyonda aranan 92 Fetö şüphelisinden 53'ü yakalandı. Yakalananlar arasında teğmen ve aatsubaylar bulunuyor.

Hava Kuvvetlerine FETÖ Operasyonu

FETÖ ve PYD terör örgütleri ile iletişim halinde olduğu belirlenen askeri personelden 2'sinin teğmen 90'ının ise astsubay olduğu tespit edildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının kararı ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki görevlerinden uzaklaştırılan eski teğmenler ve astsubayların gözaltına alınmalarına karar verildi.

Telefon kayıtlarında sürekli olarak birbirleriyle konuştukları tespit edilen 92 kişinin 53'ü yakalandı. Kontörlü telefon, ankesörlü telefon ve büfe telefonlarından sık sık haberleşmeleri şüphe uyandıran HKK personeli, kısa sürede yakalandı.

53 FETÖ Yanlısı Tutuklandı

Ankara Emniyet Müdürlüğünce yapılan operasyon öncesi şüphelilerin telefonları incelemeye alındı. İnceleme sonrasında birbirleriyle rutin olarak konuşma ve mesajlaşma şeklinde iletişim kurdukları tespit edildi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü yetkilileri, birbirleriyle sürekli olarak haberleştikleri tespit edilen Hava Kuvvetleri Komutanlığı personelinden 92 kişinin şüpheli görüşmeler yaptığını tespit etti. 22 ilde yapılan eş zamanlı operasyon sonrası 53 kişi yakalandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından verilen direktiflerce bulundukları yerlerden alınan FETÖ'cü teröristler Mahkemeye çıkarılacak. Diğer şüphelilerin ise yakalama çalışmalarına devam ediliyor. Haklarında yakalama kararı çıkarılan 92 şüpheliden 53'ü tutuklandı. Geri kalan 39 kişiyi ise arama çalışmaları devam ediyor.

İlginizi Çekebilir